Nieuw grondwatermeetnet in Gemert-Bakel
Gemert-Bakel krijgt een nieuw grondwatermeetnet, waarmee we meer inzicht krijgen in de grondwaterstanden in de gemeente en de Peelrandbreuk.
gemert-bakel24
/ Redactie
• Beeld -
Gemeente Gemert-Bakel
Een grondwatermeetnet bestaat uit zogeheten peilbuizen op verschillende plekken in een gebied. Een peilbuis is een buis in het grondwater. Hierdoor weten we hoe hoog het grondwater staat. De hoogte verschilt door het jaar heen.
Waarom is het meten van het grondwater belangrijk?
Door inzicht in het verloop van de grondwaterstanden kunnen we bepalen waar maatregelen nodig zijn en wat hiervoor nodig is. De informatie vanuit het meetnet is van belang voor alle ontwikkelingen in een gebied, zoals woningbouw, natuur en waterberging.
Uitvoering werk week 34 t/m 36
De aanleg van het nieuwe grondwatermeetnet hebben we in samenwerking met de gemeenten Deurne, Asten, Helmond, waterschap Aa en Maas en Brabant Water opgepakt. Zo gebruiken we elkaars kennis en kunde voor een beter resultaat. Het werk in Gemert-Bakel wordt in de weken 34 t/m 36 uitgevoerd. Alle werkzaamheden zijn in openbaar gebied.
Download de gratis app van Gemert-Bakel24 en mis niets → Apple | Android
Ga terug